Winowiedza

Jesteś tutaj:Strona główna / Winowiedza

Butelki na taśmieJAK POWSTAJE WINO

Współcześnie winiarze doskonale wiedzą, że jakość wina rodzi się w winnicy. Przykładają więc baczną uwagę do właściwego zarządzania i pielęgnacji upraw. Coraz bardziej ceni się unikalne lokalizacje, pod uwagę bierze się rodzaj gleb, ukształtowanie terenu, klimat, nasłonecznienie, opady deszczu i sposób prowadzenia winorośli, analizuje się odpowiedni sposób nawożenia, oprysków i ewentualnego nawodnienia winnic - wszystko po to, by uzyskać możliwie najlepszą jakość owoców.

WinogronoODMIANY WINOROŚLI

Każdy winiarski kraj ma "swoje" odmiany winorośli, odmiany z których słynie, którymi chce się pochwalić, które promuje. Są to nierzadko odmiany, które przypisane są do tych ziem i są historyczną spuścizną i oznaką ciągłości winiarskich tradycji.

Kompas na korkachHISTORIA WINA

Na podstawie współczesnych badań możemy założyć, że pod koniec VII tysiąclecia p.n.e., na terenach dzisiejszej Gruzji, Armenii i Azerbejdżanu, doszło do wykształcenia się najstarszych form uprawnych winorośli. Winorośl uprawiano w Azji Mniejszej, a w dorzeczach rzek Eufrat i Tygrys, oraz na ziemiach dzisiejszego Iranu i Afganistanu.

Rower z winamiWINNE MITY

Wokół wina narosło wiele przesądów mitów i niedopowiedzeń. Spróbujmy przeanalizować niektóre z nich.

Rower z winamiSOMMELIER RADZI (PORADNIK)

Czy wiesz, że analiza wina pomaga nam świadomie ocenić jego jakość i charakter?

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zgadzam się

Ankieta

Czy zakupiony produkt z portfolio TiM spełnił Państwa oczekiwania?
(1 – zdecydowanie nie, 5 – zdecydowanie tak)
Jak oceniają Państwo stosunek jakości tego produktu do ceny?
(1 – bardzo źle, 5 – doskonale)
Jak oceniają Państwo opakowanie zakupionego produktu?
(1 – bardzo źle, 5 – doskonale)
Czy informacje zawarte na etykiecie były wystarczające?
(1 – zdecydowanie nie, 5 – zdecydowanie tak)