Wina z upraw ekologicznych

Green Team to ukłon w stronę natury i kolejny krok naprzód w budowaniu, propagowaniu i rozwoju współczesnego trendu ekologicznego, również w sektorze winiarstwa.

Wychodząc z cienia wielkich aglomeracji miejskich docieramy do zakątków, których krajobraz nie zmienia się przez lata, w których nadal wyczuwa się bijące tętno Matki Ziemi oraz harmonię flory i fauny. Właśnie takie tereny, malownicze i obfitujące w naturę, uprawy ekologiczne upodobały sobie najbardziej. Tam też powstają wina kolekcji Green Team.

Winiarnie, z których pochodzą wina Green Team, ulokowane zarówno w Europie (m.in. we Francji, Hiszpanii, Włoszech), jak i w krajach Nowego Świata (w Chile, Argentynie) poddane zostały starannej selekcji. Spośród grona najlepszych producentów wyłonieni zostali ci, którzy na pierwszym miejscu w swej działalności stawiają praktykę ekologiczną. Zdecydowanym liderem wybranej grupy została firma Cono Sur, będąca pionierem w produkcji win z upraw organicznych w Chile, która swoje starania o zdrowie zielonej planety przełożyła na wielki projekt walki z globalnym ociepleniem Carbon Neutral® delivery. Wśród producentów win Green Team odnajdziemy niejednokrotnie firmy rodzinne, kultywujące zwyczaj pielęgnowania winorośli zgodnie z wieloletnią tradycją, przy pomocy własnych rąk, rezygnujące ze stosowania chemicznych środków wspomagających uprawę.

Każde z win wchodzące w skład kolekcji Green Team sygnowane jest ekologicznym oznaczeniem, jakie zamieszczone zostało na kontretykiecie produktu, posiada unikalny certyfikat potwierdzający ekologiczne pochodzenie wydany przez stosowną dla danego producenta jednostkę kontroli regionalną bądź międzynarodową. Atutem win kolekcji Green Team jest doskonała relacja jakości do ceny. Atrakcyjna cena plasuje wina z upraw ekologicznych w porównywalnym przedziale cenowym z szeroko dostępnymi na rynku winami konwencjonalnymi.

Wina GREEN TEAM niosą ze sobą przesłanie dbałości o środowisko naturalne, uświadamiają potrzebę uwrażliwienia na jego aktualne zagrożenia i zwracają uwagę, iż istnieją takie sposoby korzystania z dóbr natury, które nie naruszają jej rytmu i kondycji.

GREEN TEAM to ZIELONA ALTERNATYWA WINA. Wybierając wina GREEN TEAM – wybierasz NATURĘ!

Czytaj dalej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zgadzam się