News

Międzynarodowe Mistrzostwa Młodych Sommelierów w towarzystwie marki Cono Sur.

Międzynarodowe Mistrzostwa Młodych Sommelierów w towarzystwie marki Cono Sur..

27-28 sierpnia w Gdańsku odbyła się kolejna edycja Międzynarodowych Mistrzostw Młodych Sommelierów, miło nam poinformować, że marka Cono Sur była partnerem wydarzenia występując tym samym w charakterze sponsora pomocniczego.

Za nami trzecia edycja konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Sommelierów Polskich. Reprezentanci z 8 krajów, w tym silna drużyna z Polski walczyli o tytuł Mistrza. W konkursie udział mogli wziąć tylko sommelierzy mający nie więcej niż 30 lat.

Zawody składały się z trzech etapów: eliminacji, półfinału i finału. Podczas eliminacji, zawodnicy musieli rozwiązać test wiedzy o winie oraz przejść przez pięć konkurencji praktycznych, na które składały się między innymi zadania sprzedażowe, dopasowane wina musującego do potrawy, serwis czerwonego wina wraz z dekantacją oraz identyfikacja trzech win wzmacnianych. Do półfinału zakwalifikowało się 6 osób, z  których po kolejnych konkurencjach eliminacyjnych wyłoniono trzech finalistów.  Finaliści wykonywali zadania konkursowe na scenie. Przed publicznością odpowiadali na pytania, degustowali wina w ciemno, a także prezentowali praktyczne umiejętności serwowania wina i obsługi gości. Tytuł Mistrza Polski Młodych Sommelierów, z największą ilością punktów, zdobył Wojciech Starzycki.  Podczas zawodów można było również wysłuchać seminariów poświęconych winom polskim, mołdawskim oraz niemieckim.  Uroczysty finał transmitowany był także za pośrednictwem profilu Stowarzyszenia Sommelierów Polskich.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z tego wydarzenia.

30.08.2021

Polecamy

Mogą Ci się też spodobać: