Tim

CSR

Dokonujemy odpowiedzialnych wyborów,
tworzymy projekty pod konkretne potrzeby.

W TiM S.A. największą wartością jest człowiek. To ludzie są dla nas również dostawcami najlepszych wartości. Koncentrujemy się na odpowiedzialności, bowiem bycie społecznie odpowiedzialnym oznacza dla nas inwestowanie w zasoby ludzkie, w ochronę środowiska oraz budowanie relacji z otoczeniem. W ramach naszej działalności reagujemy na bieżące wydarzenia, dbamy o planetę, ale przede wszystkim tworzymy świat, w którym każdy może być sobą.

Z miłości do ludzi

Projekt ZUZA

Celem inicjatywy jest pomoc dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością, które wychowują się w rodzinach zastępczych, adopcyjnych i placówkach opiekuńczych. Jest to wyjątkowa grupa osób, wymagająca szczególnej dbałości i troski.

Wsparcie dla Ośrodka Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Wychowawczego w Ustroniu

Ośrodek Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Wychowawczy w Ustroniu to wspaniała, niepubliczna placówka, która prowadzi m.in. terapię dla dzieci z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, autyzmem, zespołem Downa, wodogłowiem, wadami rozwojowymi OUN, chorobami metabolicznymi, poważnymi wadami genetycznymi. Ogromnie się cieszymy, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do stworzenia nowego miejsca do prowadzenia tej działalności.

Wspieramy medyków

W trosce o zdrowie tych, którzy chronią nasze życie i stoją na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem wsparliśmy inicjatywę ,,Szyjemy maseczki Bielsko-Biała", przekazując środki pieniężne na zakup tkaniny, z której szyte są kombinezony jednorazowe dla lekarzy pracujących w placówkach medycznych oraz personelu domów opieki na terenie powiatu bielskiego. Zakupiliśmy również urządzenie medyczne wykorzystywane w celach diagnostycznych i terapeutycznych (bronchoskop) dla Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej.

Z miłości do natury

Kwiaty zamiast śmieci

„Kwiaty zamiast śmieci” to rewelacyjna akcja Fundacji Ekologicznej ARKA, do której dołączyliśmy w 2021 roku. Projekt ma zachęcać do dwóch rzeczy: zbierania śmieci, które zanieczyszczają lasy czy górskie szlaki oraz sadzenia kwiatów przyjaznych pszczołom. W ramach naszej cegiełki zorganizowaliśmy konkurs na Facebooku, zaprosiliśmy do współpracy blogerów i sami ruszyliśmy do zespołowego sprzątania pobliskiego terenu zielonego.

Dowiedz się więcej

Rower pomaga

Zawsze powtarzamy, że wspólnymi siłami można zdziałać dużo więcej, dlatego z radością zostaliśmy partnerami akcji „Rower Pomaga”. Jej idea jest prosta i piękna: uczestnicy jeżdżą na rowerach, pokonane kilometry wpisują na stronie akcji, a na zakończenie – dzięki sponsorom – kilometry zamieniane są na rowery dla dzieci z domów dziecka. Nasz team dał z siebie wszystko podczas jazdy i z przyjemnością ufundował kilka dwukołowców.

Dowiedz się więcej

Kuchnia Zero Waste

"Kuchnia zero wate" to akcja realizowana w ramach projektu Ve Eco. Jej celem było edukowanie społeczeństwa w temacie marnowania jedzenia i propagowanie działań proekologicznych w kuchni. W ramach akcji przygotowaliśmy cykl przepisów zero waste, pokazujących, jak kreatywnie wykorzystać resztki, warsztaty online z Sylwią Majcher, a także specjalnego świątecznego e-booka z poradami i przepisami.

Dowiedz się więcej

4Ocean

Czy słyszeliście o bransoletkach, które powstają z odpadów? Na dodatek, zakup każdej z nich przyczynia się do usunięcia aż 0,5 kg śmieci z oceanów. Kiedy dowiedzieliśmy się o projekcie organizacji 4Ocean, która za cel stawia sobie oczyszczanie wód oceanicznych z plastiku, wiedzieliśmy, że my również musimy dać coś od siebie w tym temacie! Razem z blogerami zorganizowaliśmy akcję edukacyjno-promocyjną, a piękne bransoletki znalazły nowych właścicieli.

Dowiedz się więcej

Torba za surowce

Jak zmotywować ludzi do tego, by segregowali odpady w sposób pozwalający wykorzystać je powtórnie? To proste – dając im coś w zamian. W ramach akcji „Torba za surowce” Fundacja Ekologiczna ARKA rozdaje materiałowe torby oraz sadzonki. Chętnych do oddawania szkła, puszek czy makulatury nie brakuje! Nam też bardzo podoba się ten pomysł, dlatego w ramach wsparcia projektu zasponsorowaliśmy sporą partię toreb. Wyszły pięknie!

Dowiedz się więcej

Vegan Time

Wokół diety wegańskiej narosło sporo mitów: droga, czasochłonna, niezdrowa. Tymczasem zapominamy, że w diecie roślinnej chodzi nie tylko o aspekt etyczny, ale też ekologiczny, gdyż produkcja mięsa negatywnie odbija się na środowisku. Razem z marką Cono Sur i blogerami postanowiliśmy rozprawić się ze stereotypami i pokazać, ze dania wegańskie mogą być pyszne, kolorowe, pełne wartości odżywczych.

Dowiedz się więcej