Videos

Odkryj świat białych i czerwonych win Ponte Portugal - szkolenie degustacyjne

Odkryj świat białych i czerwonych win Ponte Portugal - szkolenie degustacyjne.

Ponte Portugal - symboliczny most będący połączeniem idealnie wyselekcjonowanych winogron z pasją i kreatywnym podejściem enologa będącego twórcą tej linii win. ​

Ponte -> Most

Portugal -> Portugalia

Region Tejo to przede wszystkim wyjątkowe terroir, które dzieli się na trzy strefy - Bairro, Campo i Charneca. W każdej z nich przeważa inny rodzaj gleb, co ma wpływ na sposób uprawy winorośli. Ten sam szczep winogron posadzony na różnych terroir dojrzewa i owocuje trochę inaczej. Co więcej, w Tejo panuje unikalny mikroklimat - bliskość rzeki sprawia, że dni są tu ciepłe, a noce chłodniejsze. Uprawiane w takich warunkach winogrona zachowują wysoką świeżość, którą można idealnie zaobserwować w winach Ponte Portugal.  

Wina Ponte Portugal z regionu Tejo produkowane są przez ludzi, którzy z pokolenia na pokolenie przekazują sobie tajniki sztuki winiarskiej, a jednocześnie pozostają otwarci na nowoczesne techniki uprawy winorośli i produkcji wina. Dzięki czemu mają pewność, że tworzą trunki najwyższej jakości. Wina Ponte Portugal przypadną do gustu wszystkim, którzy chcą poznać lokalne, portugalskie odmiany winogron – Castelão, Trincadeira, Fernão Pires, Arinto czy Tinta Roiz.

Odkryj świat Ponte Portugal Vinho Verde:

19.12.2023

Polecamy

Mogą Ci się też spodobać: