News

Wyjątkowi Ludzie, Wyjątkowy Dzień, czyli Dzień Młodego Wina w TiM S.A.

Wyjątkowi Ludzie, Wyjątkowy Dzień, czyli Dzień Młodego Wina w TiM S.A..

NOVELLO, Beaujolais Nouveau, Wino Świętomarcińskie …, podróżujemy dookoła świata śladami młodych win.

We Francji, we Włoszech, a także w Polsce zwyczaj wytwarzania wina z tegorocznych zbiorów ma spory udział w jesiennym winiarskim życiu.  Łagodny i harmonijny smak młodych win sprawia, że są niezwykle przyjemne dla podniebienia.

Włoskie Novello wytwarzane jest głównie z myślą o włoskim rynku, raz w roku 5 listopada w Weronie odbywa się prezentacja włoskiego Novello z różnych części Włoch. Rok w rok w trzeci czwartek listopada na całym świecie obchodzony jest Beaujolais Nouveau. Młode wino, pochodzące z francuskiego Beaujolais, wypełnia kieliszki na kilka dni przed Adwentem już od setek lat. Od kilku lat w Polsce wskrzeszane są tradycje związane z dniem św. Marcina, który przypada 11 listopada.

Trzeci czwartek listopada to rokrocznie ważny dzień dla naszej winiarskiej, firmowej rodziny.  To niepowtarzalna okazja do spróbowania specyficznej odmiany wina, która nie powtórzy się przez kolejne 12 miesięcy.

W tym roku nie mogło być inaczej.

To właśnie dzisiaj, tj. 18 listopada 2021 r. cieszymy się plonami będącymi owocem pasji i miłości do wina, degustując w naszej firmowej piwniczce polskie Wino Świętomarcińkie. Oczywiście nie brakuje również świeżych, chrupiących rogali świętomarcińskich. Jest kolorowo, pysznie, pachnąco i rodzinnie, a to wszystko z miłości do wina.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z przygotowań 😊

19.11.2021

Polecamy

Mogą Ci się też spodobać: