Tim

Inicjatywy

Jak zmieniłaby się otaczająca nas rzeczywistość, gdyby każdy z nas zebrał jedną torbę śmieci? Czy zamiana samochodu na rower ma realny wpływ na funkcjonowanie środowiska naturalnego? Każdy pomysł, który daje szansę na zmianę, jest dobry, dlatego TiM S.A. z radością wspiera inicjatywy proekologiczne i zachęca do zaangażowania swoich partnerów.

Ekotablica

Jedną z głównych inicjatyw w ramach programu Ve Eco jest portal ekotablica.pl, który powstał z myślą o budowaniu proekologicznych postaw. To właśnie tutaj prezentujemy ekologiczne inspiracje i porady, prowadzimy działania konkursowe i aktywizujemy społeczność. Prężnie działa również Facebook akcji www.facebook.com/ekotablica.

Organizujemy akcje ekologiczne

Kwiaty zamiast śmieci

„Kwiaty zamiast śmieci” to rewelacyjna akcja Fundacji Ekologicznej ARKA, do której dołączyliśmy w 2021 roku. Projekt ma zachęcać do dwóch rzeczy: zbierania śmieci, które zanieczyszczają lasy czy górskie szlaki oraz sadzenia kwiatów przyjaznych pszczołom. W ramach naszej cegiełki zorganizowaliśmy konkurs na Facebooku, zaprosiliśmy do współpracy blogerów i sami ruszyliśmy do zespołowego sprzątania pobliskiego terenu zielonego.

Dowiedz się więcej

Rower pomaga

Zawsze powtarzamy, że wspólnymi siłami można zdziałać dużo więcej, dlatego z radością zostaliśmy partnerami akcji „Rower Pomaga”. Jej idea jest prosta i piękna: uczestnicy jeżdżą na rowerach, pokonane kilometry wpisują na stronie akcji, a na zakończenie – dzięki sponsorom – kilometry zamieniane są na rowery dla dzieci z domów dziecka. Nasz team dał z siebie wszystko podczas jazdy i z przyjemnością ufundował kilka dwukołowców.

Dowiedz się więcej

Kuchnia Zero Waste

"Kuchnia zero wate" to akcja realizowana w ramach projektu Ve Eco. Jej celem było edukowanie społeczeństwa w temacie marnowania jedzenia i propagowanie działań proekologicznych w kuchni. W ramach akcji przygotowaliśmy cykl przepisów zero waste, pokazujących, jak kreatywnie wykorzystać resztki, warsztaty online z Sylwią Majcher, a także specjalnego świątecznego e-booka z poradami i przepisami.

Dowiedz się więcej

4Ocean

Czy słyszeliście o bransoletkach, które powstają z odpadów? Na dodatek, zakup każdej z nich przyczynia się do usunięcia aż 0,5 kg śmieci z oceanów. Kiedy dowiedzieliśmy się o projekcie organizacji 4Ocean, która za cel stawia sobie oczyszczanie wód oceanicznych z plastiku, wiedzieliśmy, że my również musimy dać coś od siebie w tym temacie! Razem z blogerami zorganizowaliśmy akcję edukacyjno-promocyjną, a piękne bransoletki znalazły nowych właścicieli.

Dowiedz się więcej

Torba za surowce

Jak zmotywować ludzi do tego, by segregowali odpady w sposób pozwalający wykorzystać je powtórnie? To proste – dając im coś w zamian. W ramach akcji „Torba za surowce” Fundacja Ekologiczna ARKA rozdaje materiałowe torby oraz sadzonki. Chętnych do oddawania szkła, puszek czy makulatury nie brakuje! Nam też bardzo podoba się ten pomysł, dlatego w ramach wsparcia projektu zasponsorowaliśmy sporą partię toreb. Wyszły pięknie!

Dowiedz się więcej

Vegan Time

Wokół diety wegańskiej narosło sporo mitów: droga, czasochłonna, niezdrowa. Tymczasem zapominamy, że w diecie roślinnej chodzi nie tylko o aspekt etyczny, ale też ekologiczny, gdyż produkcja mięsa negatywnie odbija się na środowisku. Razem z marką Cono Sur i blogerami postanowiliśmy rozprawić się ze stereotypami i pokazać, ze dania wegańskie mogą być pyszne, kolorowe, pełne wartości odżywczych.

Dowiedz się więcej