Tim

VE ECO - idea

Co można zrobić, by troska o naturę w firmowych działaniach miała realny wymiar? Czasem wystarczy wprowadzić kilka prostych i dobrych praktyk w codziennej pracy i dołączyć do ważnych ogólnopolskich i światowych akcji.  Krok po kroku…

Ekologia, etyka, edukacja

Odzwierciedleniem założeń programu Ve Eco jest już jego nazwa.

V
vino, wine, wino, vege, wegetarianizm, weganizm, vegetation (roślinność)
E
edukacja, ekologia, etyka, ekosystem
E
environment, energy, energy saving, earth, efekt
C
consciousness (świadomość, świadomy wybór/decyzja), człowiek, create
O
organic, 4Ocean, odpowiedzialność, ochrona, odnawialny, oxygen

Dobre praktyki i współpraca z uznanymi partnerami

Ve Eco to autorski projekt naszej spółki, będący połączeniem działań proekologicznych z różnych obszarów życia. Tworząc go, przeanalizowaliśmy zarówno największe ekologiczne bolączki współczesnego świata, jak również możliwości ich rozwiązania w ramach działalności biznesowej. W ten sposób powstała lista dobrych praktyk, które każdego dnia wprowadzamy w życie.

W ramach projektu Ve Eco inicjujemy i włączamy się w szereg ważnych z punktu widzenia ochrony środowiska projektów. Współpracujemy z organizacjami, które od lat – w Polsce i na świecie – walczą o lepszą przyszłość naszej planety, promujemy akcje ekologiczne, które zachęcają do zmiany codziennych nawyków i pokazują, jak to zrobić, edukujemy, bo jesteśmy przekonani, że odpowiednia świadomość ekologiczna to klucz do zmian.

Do naszych stałych partnerów należy m.in. Fundacja Ekologiczna ARKA, która na rzecz ochrony środowiska działa w Polsce już od 15 lat. Z przyjemnością pojawiamy się na targach i festiwalach promujących produkty eko, a także włączamy się w akcje społeczne i ekologiczne: Rower Pomaga, Torba za surowce, Drzewko za surowce czy Zielona Ręka.